Nový iPhone SE (2020) je najlacnejším mobilným telefónom od spoločnosti Apple

Po mesiacoch klebiet a čakania spoločnosť Apple nakoniec predstavila túžobne očakávaný iPhone SE (2020). Očividne ide o vylepšenú verziu pôvodného modelu SE z roku 2016. Tentokrát však prichádza s novým čipom A13 Bionic (ktorý sa implementuje aj do iPhone 11 Pro) a tiež „najlepším systémom s jednou kamerou“. Druhá generácia iPhone SE má 4,7-palcový displej Retina HD a Touch ID, odoláva prachu a ponoreniu do vody až do hĺbky jedného metra počas 30 minút.

„iPhone SE (2020) spája v sebe najvýkonnejší čip, najobľúbenejšiu veľkosť a dostupnejšiu cenu. To, čo zákazníci najviac očakávali, dostali,“ chváli sa spoločnosť Apple. Nový iPhone SE je dodávaný v troch farbách – čiernej, bielej a červenej, pričom za červenou farbou stojí snaha spoločnosti bojovať po boku Globálneho fondu proti AIDS.

Nové zariadenie iPhone SE (2020) má jeden 12-megapixlový zadný fotoaparát s objektívom f/1.8 o veľkosti 28 mm a inteligentný HDR s optickou stabilizáciou obrazu, podobne ako hlavný fotoaparát na zariadeniach iPhone 11 a iPhone 11 Pro, ktorý umožňuje efektívne ukladanie nielen celého farebného spektra obrazu, ale aj jeho luminiscenciu. Video 4K ponúka vyššie rozlíšenie a obsahuje aj funkciu QuickTake – čo znamená, že ak sa chystáte niečo odfotografovať, ale v poslednej chvíli sa rozhodnete pre video, môžete tak urobiť a okamžite ho zaznamenať stlačením a podržaním hlavného tlačidla.

Pokiaľ ide o pamäťovú kapacitu, tento najlacnejší terminál od spoločnosti Apple je k dispozícii vo variante 64 GB, 128 GB a 256 GB. Sľubuje „až 13 hodín videa na jedno nabitie“, pričom je kompatibilný aj s 18W rýchlym nabíjaním od spoločnosti Apple, t.j. nabitie od 0 do 50% batérie trvá 30 minút. Ďalším zaujímavým prvkom je funkcia „TrueTone“, ktorá ladí ľudskému uchu prirodzenými tónmi. iPhone SE (2020) celkovo znižuje aj únavu očí a hmatovú reakciu používateľa. Ponúka WiFi technológiu šiestej generácie, duálnu SIM s digitálnou kartou eSIM a tiež možnosť zdieľaných zvukových nahrávok so slúchadlami AirPod alebo Beats.

Pred mesiacmi sa šírili zvesti o novom a dlhoočakávanom zariadení iPhone SE (2020). Konečne už poznáme jeho podrobnosti a hlavne ceny, ktoré sú na tomto smartfóne asi najväčším lákadlom pre zákazníkov – v základnej verzii s pamäťovým úložiskom 64 GB ho kúpite za menej ako 500 EUR.

Máte otázku k produktom? Neváhajte nás kontaktovať!